trusi.1s.lv

 Latviski In English



 Būris - jebkurš trusis priecāsies par plašu dzīves telpu. Vislielākie veikalā nopērkamie būri ir apmēram metru gari, tie nepiecieāmi vismasīvākajiem no pundurnieku cilts - divus kilogramus smagajiem pundurauntrušiem. Uz pusi mazākie hermalīni samierināsies arī ar pieticīgāku krātiņu.

Pakaiši - siens un nesapresētas skaidas (trušu bērniem - tikai skaidas). Lai labi audzināts trusis pieaugot pierastu nokārtoties tikai krātiņa vienā vietā, tur nevajadzētu likt ēdiena traukus, ne arī censties to pārmērīgi izberst.

Dienas režīms. Trusīša raksturu vislabāk veidot no mazotnes, tādēļ cilvēka uzraudzībā tam dažkārt jāļauj paskraidīties ārpus būra, taču trusis ļoti labi jūtas arī krātiņā. Ja mājas mīluli izlutina, ļaujot tam bez mitas skraidīt iekšā un ārā no būra, vēlāk tas izvirzīs savas prasības. Bērniem jāiemāca, ka dzīvnieciņu nedrīkst ilgstoši ņurcīt pa rokām un ar viņu jāapietas maigi. Citādi trusis no stresa pārstās ēst. Trusis jābaro ar mēru, lai iebērtā barība nepaliktu pāri, un ik rītu jāpiedāvā svaiga. Krātiņā vienmēr jāatrodas ēdienam un ūdenim.

Ēdināšana. Sevišķi smagi dzīvnieciņš cieš nepareizas barošanas dēļ. Trusīša ēdienkartei jābūt tādai, kas nāk par labu viņa veselībai, tādēļ nevajag celt priekšā vienīgi to, kas viņam garšo. Visu gadu obligāti jābūt pieejamam sienam. Trusis ir grauzējs ar ļoti garu zarnu traktu, un dfzīvnieka ieēstā barība katreiz stumj uz priekšu esošo. Tāpēc dzīvniekam jāēd bieži (pat līdz 80 reizēm dienā) un nelielā daudzumā. Un katra jaunā barība jāpiedāvā pa kripatiņai. Tādēļ trusēnu jaunajiem saimniekiem Ina Ladiga dod līdzi maisiņu ar barību, pie kuras dzīvnieks pieradis. No kombinētās barības ieteicama: Caninature, Cani junior nature (mazuļiem līdz pusgadam) un Cani indoor nature (dzīvoklī mītošiem pundurīšiem). No šāda ēdiena dzīvnieks nepieņemsies svarā (trušiem, īpaši auniņiem, ir nosliece uz to). Jebkurai barībai jābūt svaigai, nekādā ziņā nedrīkst izēdināt sapelējušu. Vēl trušiem ieteicams piedāvāt zāli (pieradinot pie tās pakāpeniski), miežus, auzas, kviešus, bet ne rudzus), burkānus un ābolus, nelielās devās - arī kāpostus. Priekšējo kaltveida zobu deldēšanai labi noder arī augļkoku, kārklu, liepu, bērzu zariņi un lapas, ziemā - skujkoku zariņi, pavasarī - mellenāji, kā arī kaltēta maize (izņemot rupjmaizi). Trusim nav piemērota jebkura cita barība, izņemot jau iepriekš minēto.

Komentāri (0)  |   Skatīts: 661x

Atpakaļ